Instagram umožňuje nahrát ProRAW fotografie pořízené z iPhone 12 Pro

Instagram před pár dny zavedl podporu pro nahrávání ProRAW fotografií, které lze pořídit pomocí iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. Vývojáři Instagramu tuto novinku sdíleli na svém Twitteru.

ProRAW dostupný na Instagramu
ProRAW dostupný na Instagramu

Ve svém příspěvku rovněž uvedli, že ProRAW fotografie ve formátu DNG zatím nelze v aplikaci Instagram upravovat. Více podrobností zatím není k dispozici, ale podle všeho to vypadá, že Instagram převádí formát ProRAW do JPG, který se zobrazuje na Instagramu.

Podpora je zatím omezená, ale ti kteří nového formátu ProRAW využívají a upravují jej mimo Instagram, budou moci výsledný obrázek sdílet přímo na sociální síti, aniž by bylo potřeba vytvořit samostatný JPG obrázek. Formát ProRAW je poměrné náročný na místo, jelikož jedna fotografie zabere přibližně 25 MB, takže je Instagram komprimuje.

Do formátu ProRAW je možné fotit na zařízeních iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max po akutalizaci na iOS 14.3. Formát využívá výpočetního výkonu telefonu a dává uživatelům kontrolu nad vyvážením bílé, doostřováním, redukcí šumu a další.