Google testuje novou funkci pro YouTube

Google začal testovat funkci, která členům YouTube Premium umožňuje sdílet stažená videa na jednotlivých zařízeních. Nastavení v aplikaci YouTube pro Android naleznou uživatelé jako „Nastavení offline napříč zařízezími“.

YouTube Premium
YouTube Premium

Podle Android Police lze vybrat druhé zařízení, kam se budou ukládat stažená videa z YouTube. Aktualizované uživatelské rozhraní původně nalezli Android Police již v roce 2018 jako součást samotné aplikace. Tohoto si nedávno všimli také majitelé YouTube Premium účtu v aplikaci verzí 15.49.34 a 15.50.32. I když se možnost v nastavení zobrazovala, nebyla doposud funkční.

Klepnutím na „Nastavení offline napříš zařízeními“ se zobrazí řádek, do kterého lze zadat jméno zařízení, do kterého se budou stažená videa ukládat.

Je třeba zdůraznit, že možnost synchronizovat stahování napříč zařízeními budou moci využít pouze uživatelé se službou Youtube Premium. Tato služba poskytuje přehrávání videí bez reklam a umožňuje sledovat videa i při práci v jiných aplikacích. Videa lze také stáhnout a shlédnout v offline režimu (například v letadle). YouTube Premium je podobná služba jako YouTube Music Premium, která umožňuje poslech hudby rovněž bez reklam.