Android 11 + One UI 3.0 pro Note20/Ultra a S20 FE je venku

Když hlavní trio letošní řady Galaxy S20 obdrželo aktualizaci na One UI 3.0 s Androidem 11, nebylo nic zvláštního na tom, že byla verze Galaxy S20 FE vynechána, jelikož byla aktualizace naplánována na únor příštího roku. Poměrně velké překvapení však přišlo z Ruska, kdy je aktualizace již k dispozici, byť pouze pro 4G verzi s Exynosem (G780FXXU1BTL1). Samsung v Rusku neprodává verzi 5G se Snapdragonem.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Samsung Galaxy Note 20 Ultra

V Evropě je první Slovensko

Je zvykem Samsungu, že obvykle vypustí aktualizaci pouze v jednom regionu a je-li vše v pořádku, je vypuštěna do celého světa.

Toto se stalo i nyní, kdy je aktualizace s One UI 3.0 pro Galaxy Note20(5G Galaxy Note20 Ultra 5G). Jako první aktualizaci obdržely zařízení operátora AT&T a aktualizace se zavádí také na Slovensku. Je tedy více než pravděpodobné, že se již brzy dočkají i další regiony.

Kromě uvedení Androidu 11 má One UI 3.0 několik vylepšených funkcí a vylepšen byl také vzhled uživatelského rozhraní. Aktualizace přináší i prosincové bezpečnostní záplaty pro oba modely Galaxy Note20 a Galaxy S20 FE.

Aktualizovat bude možné pomocí OTA aktualizace v nastavení telefonu.