Cyberpunk 2077 odstraněn z PlayStation Store

Společnost Sony dnes oznámila, že odstranila Cyberpunk 2077 ze svého online obchodu PlayStation Store. Rovněž oznámila, že nabídne plné vrácení těm, kteří si hru již zakoupili.

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 je pro CD Projekt průšvih

Cyberpunk 2077 je k dispozici od 10. prosince na platformách Windows 10, Xbox One, PlayStation a Stadia. Původně byla oznámena v roce 2012, tedy před osmi lety. Datum vydání bylo stanoveno nejdříve na 16. dubna 2020, poté odloženo na 17. září a poté na 19. listopadu.

Hráči si od začátku stěžovali na množství problémů napříč všemi platformami, ale nejvíce problémů bylo hlášeno z herních konzolí. Majitelé PlayStation a Xboxu hlásili problémy s pády a  výkonem, zejména s počty snímků za vteřinu, kdy často klesaly pod 30 fps a někdy také pod 20 fps.

Hra je rovněž prolezlá bezpočtem chyb v celém virtuálním světě, kdy se počítačem řízené postavy chovají zvláštně, takže hrát samotnou je problém, i když se tyto problémy snažíte ignorovat.

Konzoloví hráči si mohou hru užít až na PlayStation 5 a Xbox Series X, kdy lze hru přinutit, aby běžela lépe, nicméně problémy s pády vyřešeny nejsou. Cyberpunk 2077 není primárně vyvíjena pro starší herní konzole, ale je s nimi pouze kompatibilní.

Verze pro PC je na tom s problémy lépe i přes extrémní požadavky na procesor a grafickou kartu.

Vrácení peněz těm, kteří hru již zakoupili

CD Projekt se k situaci staví dobře a všem, kteří hru již zakoupili, slíbili navrácení peněz. Sony pro tuto situaci vytvořilo speciální stránku.

AAA titul poprvé odstraněn z PlayStation Store

Je to poprvé, co Sony muselo odstranit AAA titul ze svého PlayStation Store kvůli nadměrnému množství hlášených problémů s hrou. Jiný důvod pro odstranění takto žádaného titulu jistě není, jelikož je i v zájmu Sony, aby se hra prodávala.

Microsoft(Xbox) se k situaci ohledně vrácení peněz ještě nevyjádřil, ale očekává se, že zvolí stejný postup jako Sony.