Samsung Galaxy S21 a S21+ unikají první informace

Příchod nové řady Samsung Galaxy S21 se nezadržitelně blíží a v několika posledních dnech došlo k masivním únikům informací. Evan Blass a Roland Quandt pustili do světa velké množství informací a tiskových fotografií chystaných novinek z dílny korejského výrobce.

Samsung Galaxy S21
Samsung Galaxy S21

Vzhled Samsung Galaxy S21

Marketingové informace, které si můžete prohlédnout níže, ukazují Galaxy S21 a Galaxy S21+ ve všech oficiálních barvách a potvrzují všechny dosavadní úniky o novém designu Samsungu.

Přední část nabídne u základní Galaxy S21 plochý displej s drobným výřezem pro selfie kamerku a velice tenké rámečky. Navzdory dřívějším únikům se ukázalo, že 6,2 palcový Galaxy S21 nenabídne souměrné rámečky, což opět neocení ti, kteří tuto vlastnost vyžadovali.

Stejný design přední strany obdrží také větší Samsung Galaxy S21+. Ten bude totožný s menším modelem kromě většího displeje a několika málo drobností jako je velikost RAM a kapacita baterie.

Galaxy S21+ bude vypadat stejně jako základní model

Zveřejněné snímky ukazují použití hliníkového rámečku s kolébkou hlasitosti a vypínacího tlačítka na pravé straně. Mezi displejem a rámečkem má být opět umístěn stereoreproduktor.

Zadní strana chystaných novinek nabídne design podobný tomu jaký jsme mohli vidět u řady Note 20. Hlavní fotoaparát nabídne 12 megapixelů, ultraširokoúhlý rovněž 12 megapixelů a teleobjektiv bude osazen 64 megapixelovým senzorem s trojnásobným hybridním zoomem.

Samsung Galaxy S21 Ultra by měl přijít s bezkonkurenčním zoomem. Ten by měl zajistit 10 megapixelový snímač s trojnásobným přiblížením a 10 megapixelový snímač s desetinásobným periskopickým přiblížením. K dispozici bude rovněž 12 megapixelový ultraširoký snímač a vylepšený 108 megapixelový snímač. Novinka bude rovněž obsahovat automatické laserové ostření a vylepšený noční režim.

Samsung již potvrdil, že novinky představí v lednu příštího roku, konkrétně je oficiální představení naplánováno na 14. ledna. Předobjednávky budou spuštěny následující den a jako dárek budou dodány bezdrátová sluchátka Galaxy Buds Pro. Prodeje by měly být spuštěny 29. ledna.

Samsung Galaxy S21
Samsung Galaxy S21