Samsung v roce 2021 představí 4 ohebné smartphony

Korejský zpravodajský server ETNews uvedl, že Samsung v roce 2021 uvede na trh čtyři nové ohebné smartphony. Bude se jednat o dva modely Z Fold a dva modely Z Flip.

Galaxy Z Fold a Galaxy Z Flip
Galaxy Z Fold a Galaxy Z Flip

V návaznosti na zprávy, že Samsung plánuje zrušit řadu Note, představí Samsung novou řadu Galaxy S v první polovině roku a ohebné telefony ve druhé polovině roku. Nutno říct, že by nové telefony řady S21 měly podporovat S Pen.

Každé zařízení Z Fold a Z Flip by mělo přijít s různými specifikacemi a výkonem, což by se mělo projevit na nižší ceně. Očekává se plná podpora sítí 5G u všech nových modelů. Hromadná výroba by měla začít přibližně v srpnu.

Samsung údajně plánuje zahrnout podporu S Pen pro vyšší verzi Z Fold 3. Toto jistě rádi uslyší majitelé první a druhé generace, kteří po podpoře S Pen od začátku volali. Bohužel první i druhá generace neměla dostatečně odolný displej, aby bylo možné S Pen využívat.

Server ETNews rovněž uvádí, že v roce 2022 může Samsung přijít i s rolovacími smartphony.

Každopádně věříme, že rok 2021 bude pro mobilní průmysl zajímavý, protože doufáme, že cena ohebných telefonů začne výrazně klesat.