iPhone 12 mini se neprodává dle očekávání

Experiment společnosti Apple vyrábět malé prémiové smartphony mezi zákazníky ve Spojených státech nenachází příliš velkou podporu. O průzkum se postarala společnost Wave7 Research.

iPhone 12 mini
iPhone 12 mini

Nejméně oblíbený iPhone 12 mini

Z letošních čtyřech modelů je právě ten nejmenší mezi nejméně oblíbenými. U hlavních operátorů se verze iPhone 12 mini prodala pouze v 5% případů. Nejvíce oblíbeným se stal o poznání větší iPhone 12, který u operátorů zaznamenal podíl mezi 24% – 33%.

Nezájem potvrzují i samotní prodejci

Společnost Wave7 Research se dotazovala i samotných prodejců, kteří uvedli, že nejmenší zájem je právě o verzi mini a zákazníci v mnoha případech raději sáhli po verzi Pro Max kvůli fotoaparátu.

Nejmenší z letošních modelů se rovněž nesetkal s velkou popularitou u předplacených tarifů. Zde je hlavní hvězdou iPhone SE (2020), který je podstatně levnější a dá se říci, že cenou a prodeji kanibalizuje svého mladšího nástupce.

Společnost Flurry Analytics uvedla, že je iPhone 12 mini nejméně populárním modelem za poslední tři roky. Podle průzkumu mezi zákazníky nenahradí kompaktnost zařízení nízkou výdrž na jedno nabití, vyšší cenu o 100 dolarů a ani o 24% větší displej.