Nokia 6.3/6.4 se ukazuje se čtyřmi kamerami

Očekávalo se, že Nokia 6.3, o které prosakovaly informace již od loňského května bude představena do konce roku 2020, což se nestalo a HMD nevydalo žádné oficiální vyjádření.

Nokia 6.3
Nokia 6.3

@OnLeaks však na sociálních sítích sdílel rendery připravované Nokia 6.3 nebo 6.4 a tvrdí, že smartphone bude oficiálně uveden do dubna tohoto roku.

Nokia 6.3 / 6.4 vypadá velice podobně jako Nokia 6.2 a přední strana telefonu nabídne 6,54“ displej, ve kterém je kapkovitý výřez pro selfie kameru. Zadní strana však oproti Nokii 6.2 nabízí 4 fotoaparáty s LED bleskem, který byl přesunut mimo fotomodul.

Zdroj nikde neuvádí podrobnosti o kamerách, ale předchozí úniky tvrdí, že Nokia 6.3 bude obsahovat 16MP selfie kameru. Zadní fotoaparáty nabídnou 24MPx hlavní fotoaparát, 12MPx ultraširokoúhlý fotoaparát, 2MPx makrosnímač a 2MPx hloubkový senzor.

Nokia 6.3
Nokia 6.3

Nokia 6.2 obsahovala čtečku otisků prstů na zadní straně pod fotoaparáty. Novinka má čtečku přinést do vypínacího tlačítka na pravé straně telefonu pod kolébkou pro tlačítka hlasitosti.

Na levé straně najdeme slot pro SIM katu a vyhrazené tlačítko pro Google Asistenta. Na spodní straně se poté nachází USB-C konektor, mikrofon a reproduktor. Zachován zůstane údajně i 3,5mm jack pro sluchátka, který by měl být umístěn na horní straně telefonu.

Nokia 6.3 by měla přijít se Snapdragonem 67x nebo 730. Základní model má nabídnout 3 GB RAM a 64 GB úložiště.

Celosvětová obchodní cena je zatím uváděna 249 EUR, ale je dost možné, že se změní, jelikož jsou tyto informace staré více než půl roku.

2 reakce na “Nokia 6.3/6.4 se ukazuje se čtyřmi kamerami”

  1. Dávno to není Nokia, ale jen obyčejný Číňan!!!!

Diskuze je uzavřena.