Ohebný iPhone ještě letos? Testy dopadly dobře

Ne každý může být fanouškem smartphonů s ohebným displejem, nicméně i americký gigant Apple na svém skládacím zařízení pracuje a je dost možné, že by se letos mohlo objevit nebo prosáknout více informací.

Ohebný iPhone - koncept
Ohebný iPhone – koncept

Nejrůznější informace o iPhonech s ohebným displejem jsou na internetu již od roku 2016, nicméně ani teď, v roce 2021, stále není na trhu ohebný smartphone s logem nakousnutého jablka.

A přitom konkurence nespí. Za rok 2020 se podařilo prodat více než 3 miliony skládacích smartphonů.

Tak jako vždy je Apple s uvedením něčeho nového velice opatrný a pouze vyčkává než všechny zásadní mouchy konkurence odstraní. Pokud tedy Apple s ohebným iPhonem přijde, můžeme očekávat, že všechny zásadní nedostatky budou eliminovány.

Již v roce 2020 se objevilo několik patentů z dílny Apple, nicméně důležitá informace se objevila v listopadu, kdy se objevily zprávy o objednávkách prvních testovacích prototypů.

Cílem testů bylo vytvoření displeje, který zvládne sto tisíc rozložení a složení bez jediné vady. Pro zajímavost můžeme uvést, že laptopy jsou navrženy tak, aby vydržely přibližně 30 tisíc otevření a zavření. Ty dražší kousky pak okolo 50 tisíc.

2 reakce na “Ohebný iPhone ještě letos? Testy dopadly dobře”

  1. Takže až to Apple začne prodávat, začne to dávat smysl 😀

Diskuze je uzavřena.