Android 11 míří na Asus Zenfone 6

Letošní top modely ROG Phone 3 a Zenfone 7 tchajwanského výrobce Asus ještě stále nedostaly aktualizaci na Android 11. Na domácím trhu se však pro několik uživatelů aktualizace objevila na více než rok starém modelu Zenfone 6.

Asus Zenfone 6
Asus Zenfone 6

Zdlouhavý proces testování

Vývoj odstartoval již v srpnu po náboru testerů, kteří obdrželi několik betaverzí včetně funkčního VoLTE na modelu Zenfone 6 pro T-Mobile ve Spojených státech amerických.

Tato verze nese označení 18.0610.2011.107, která se podle příspěvků ve fóru Asus ZenTalk dostala pouze mezi několik uživatelů a stále se jedná o testování.

Nejnovější verze založená na Androidu 11 se všemi vylepšeními sebou nese i nově přepracované uživatelské rozhraní ZenUI, gesta na celou obrazovku a podporu launcherů třetích stran.

Asus stále nepotvrdil oficiální plán aktualizace na Android 11, ale pouze potvrdil, že v aktuální verzi nejsou žádné zásadní chyby. Uživatelé tedy s největší pravděpodobností mohou v následujících týdnech očekávat aktualizace pro širší záběr uživatelů, pokud půjde vše podle předem daného plánu.